Вже вдруге у Луцьку відбувся турнір пам’яті Олексія Веремійчика – директора департаменту молоді та спорту міськради, який трагічно загинув в жовтні 2019-го року. Цьогоріч на віце-президента нашого клубу Дмитра Чайковського очікувала подвійна відповідальність: окрім організації змагань, потрібно було керувати діями команд Вищої та Першої ліги. Про організаційну складову турніру, спортивні результати, вболівальників та багато іншого – читайте у цьому флеш-інтерв’ю.
Дмитре Йосиповичу, минулий рік турнір відбувся вперше. Цьогоріч вже мали досвід і розуміння над чим потрібно працювати у напрямку організації. Чи задоволені Ви тим, як турнір був організований та проведений?
- Минулого року ми запрошували ті ж самі команди, що цьогоріч. Тоді команді з Сум не вийшло приїхати через ситуацію з коронавірусом. Проте цього року ми розуміли як діяти в плані запрошення команд і тут нам було легше. Окрім цього, приємно, що вболівальники були на трибунах. Це дуже важливо для нас. Хочемо відзначати пам’ять нашого друга Олексія Веремійчика на постійній основі. Дуже приємно, що до організації долучився департамент молоді та спорту Луцької міської ради і Фонд Ігоря Палиці «Тільки Разом». Будемо надіятися, що на наступний рік вийде збільшити кількість команд, ще трішки покращити організаційні моменти. А, загалом, враження турнір залишив дуже хороші.
Окрім тренувальних спарингів між собою, команда Вищої ліги вперше провела «марафон» з трьох матчів підряд проти дуже непростих суперників. Яку інформацію Ви як тренер винесли для себе з цих поєдинків?
- Звичайно, що якісь висновки вже можна зробити за підсумками цих трьох ігор. Основний – хлопці об’єднані однією ідеєю: виступити краще, ніж в минулому році, досягнути вищого результату. Були інформативні і конструктивні тренування. Гравці з розуміння ставилися до того, що будемо грати перед своїми вболівальниками, тому хотіли перемагати. Перед турніром ми не давали хлопцям відпочинку, хоча вони зіграли три гри. Основний показник того, що в нас в цьому сезоні буде хороша команда те, що ніхто не висловлював претензій щодо замін і кількості ігрового часу. Гравці розуміють, що всі десять чоловік, яких ми загравали в основній команді, повинні відчути ігровий ритм і зрозуміти своє місце на майданчику. В цьому сезоні в нас буде конструктивна команда і, думаю, що протягом сезону вона буде добавляти в цьому напрямку.
З дванадцяти чвертей, які команда БК «Старий Луцьк-Університет» провела на турнірі, на мій погляд, одинадцять були зіграні на високому рівні, гравці виглядали напрочуд переконливо. Що трапилося в останній чверті поєдинку з рівнянами?
- На перший погляд з командою Сум була проста перемога, але це не зовсім так. У першій половині матчу наші хлопці показали свій рівень і у другій половині суперник не дав хорошого супротиву. Через це здалося, що ми так сильно виглядаємо, але це, напевно, більше питання до команди з міста Суми, чому вони не продемонстрували свій рівень. Щодо поєдинку проти Рівного, то, на мою думку, в останній чверті ми втратили концентрацію. Два-три захисти не розібралися з підстраховкою, в наше кільце залетіли дальні атаки і ми не зовсім добре будували своі атакувальні дії: десь поспішили, не завжди дорожили м’ячем. Коли намагалися зібратися – суперники були налаштовані і відчули, що можуть виграти. В нас часто така проблеми: на декілька моментів втрачаємо концентрацію, починаємо наздоганяти втрачене і не завжди це виходить. Це інформація, яку ми будемо використовувати. На турнірі подивилися рівень новачків суперників та загалом рівень команд. Гадаю, що нам є над чим працювати.
Цьогоріч наша команда матиме представництво і у першій лізі. В її складі виступатиме декілька досвідчених гравців, але, здебільшого, місцева молодь. Хлопці вже провели три гри на турнірі. Наскільки ці матчі були показовими в контексті того, над чим потрібно працювати перед офіційними поєдинками?
- Напевно, головне над чим треба працювати будь-якій команді – це командна взаємодія, хімія: як гравці ставляться один до одного, до тієї роботи, яку вони роблять на тренуванні. Повинен бути конструктивний настрій. Все інше – це майстерність їх на майданчику та майстерність тренерів у веденні гри. Працюємо у цьому напрямку і, думаю, що в хлопців все вийде.
Приємно, що під час турніру на трибунах було багато вболівальників. Чи є відчуття того, що місто засумувало за баскетболом?
- Люди підходять, запитують, коли ми вже будемо грати офіційні ігри, які у нас головні суперники і тому подібне. З цього я роблю висновок, що вболівальники хочуть побачити нашу команду у новому сезоні. Гравці та вболівальники засумували за баскетболом. Статус офіційних матчів також зробить своє. Впевнений, що глядачів буде ще більше. Загалом, приємно, що на поєдинку з БК «Рівне» на трибунах був наш фан-сектор. Думаю, що перша офіційна гра матиме хороший ажіотаж, не менший, ніж в матчі з рівнянами.
Розмовляв: Андрій Мошкун