«Молоді хлопці отримають нагоду проявити себе», – Петро Глушко про участь «ВНУ КДЮСШ №1» у Першій лізі

«Молоді хлопці отримають нагоду проявити себе», – Петро Глушко про участь «ВНУ КДЮСШ №1» у Першій лізі

Вже завтра, 9-го вересня, в історії БК «Старий Луцьк-Університет» та волинського баскетболу розпочнеться нова сторінка – команда «ВНУ КДЮСШ № 1» стартує у розіграші Першої ліги. Тренувати команду покликаний молодий дует тренерів – Ілля Бедлінський та Петро Глушко.

Перед стартовими матчами Вищої ліги зустрічаємося з Петром Глушком. Розмовляємо про очікування від нового сезону, вдосконалення тренерських «скілів», тандем Бедлінський-Глушко та інше.

Вже давненько в нашому клубі говорили про те, що є ідея створити команду для Першої ліги і ось нарешті вдалося втілити це у життя. Це не лише додатковий шанс для молодих гравців, а ще й відповідальність для тебе та Іллі Бедлінського. Як сприйняв цю новину?

  • З радістю, адже вже декілька років чекав цього. Молоді хлопці отримають нагоду проявити себе. Це дорогоцінний час та досвід для них. В першій лізі багато сильних та амбітних команд. Нас чекають непрості матчі. Гравці зможуть проявити себе, претендувати на потрапляння до основної команди та підготуватися до Універсіади, яка є одним з наших пріоритетів. Тому – це дуже позитивний момент.

У ХХІ столітті є дуже багато шляхів для самовдосконалення – Ютуб та інтернет, чимало літератури та можливість спілкуватися з «колегами по цеху» вживу або ж у соцмережах. Як ти, як молодий тренер, вдосконалюєш свої «скіли»?

  • Нещодавно я отримав ліцензію тренера категорії «А». Було дуже багато конференцій, де провідні тренери розповідали про свій досвід. Ми отримали чимало потрібної інформації, різних презентацій, цікавого матеріалу. Загалом, я отримав багато хороших знань. Окрім цього, в нас в клубі є два хороших тренери, які постійно допомагають мені, дають змогу прогресувати.

Місцева баскетбольна спільнота, звісно, орієнтовно розуміє, яким буде склад команди «ВНУ КДЮСШ 1». Розкажи трішки про це назагал.

  • Кістяк команди – студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки. Частина з них є гравцями БК «Старий Луцьк-Університет», грають за команду Вищої ліги, або ж є кандидатами до потрапляння туди. Окрім цього, граючим тренером буде Ілля Бедлінський. Зауважу, що до команди ми залучили і двох досвідчених гравців – Дмитра Мельниченка та Дмитра Хомича. Вони добавлять нам досвіду у ростері.

До речі, згадали ми про Іллю Бедлінського не дарма. Цікаво, що ваші життєві шляхи завжди поруч. Разом починали займатися баскетболом, грали, а тепер ще й тренувати будете. Наскільки це допоможе у тренувальному процесі?

  • Так, це справді цікава історія. Ми вчилися в одному класі, грали за одну команду, а тепер поряд на тренерському містку. Чудово розуміємо один одного, в нас схожі погляди на баскетбол, тому я впевнений, що працюватиметься легко.

Зараз в тренді довіряти молодим тренерам. На рівні Суперліги можна згадати Болдаєва, Сліпенчука, Овдєєнка. У Вищій лізі також низка класних молодих наставників, серед яких, зокрема, тренери нашої команди. На кого з тренерів ти рівняєшся у своїй роботі? Можливо, це хтось з представників молодої генерації або ж з досвідчених «коучів».

  • Багато тренерів мали вплив на моє формування, на них хочеться рівнятися. Зокрема, це мій перший тренер Сергій Володимирович Смітюх. Від нього я багато почерпнув. Звісно, ж багато черпаю від Дмитра Чайковського та Володимира Журжія, з яким мені пощастило зіграти на майданчику. З цими наставниками я працюю щодня і вчуся від них. Зі світових тренерів відзначу Грега Поповіча.

Команди дублерів, молодіжні склади, зазвичай, розриваються між двома ключовими показниками – прогресом гравців та результатом. Що на першому місці для тренерів «ВНУ КДЮСШ 1»: розвиток молодих гравців чи перемагати в кожному матчі?

  • Думаю, що першочергово для нас – розвиток молодих гравців. Їм потрібно отримувати ігрові хвилини, здобувати досвід під час матчів. Результат, напевно, більше є метою команди Вищої ліги. Хоча, звісно, ми спортсмени і будемо намагатися грати на перемогу.

Розмовляв Андрій Мошкун

Фото: Микола Лесик

 

Рекомендовано

Догори
Підтримати