Цьогорічна Суперліга однозначно буде сильнішою – Володимир Журжій

Серпень – традиційно гаряча пора баскетболістів. Хоча до початку сезону в Суперлізі ще достатньо часу, триває комплектація команд, клуби активно займаються селекцією, а гравці намагаються знайти собі місце для продовження кар’єри. Окрім цього, це час, коли активно тривають змагання у баскетболі 3х3, як локальні, так і на всеукраїнському та міжнародному рівні. Про міжсезоння БК «Старий Луцьк-Університет» розмовляємо з головним тренером Володимиром Журжієм.

Чим зараз живе «Старий Луцьк-Університет»?

  • Якщо говорити про керівництво та тренерів, то для нас це активний період. Клуб, який хоче розвиватися і ставати сильнішим, працює над підсиленням. Ми все літо зайняті тим, що шукаємо таке підсилення. Думаю, що в нас це вийде. Зараз іде активна фаза переговорів. Деяких гравців ми вже анонсували, тож склад команди формується і робота триває.

Чи є комунікація з гравцями, які продовжать свої виступи за нашу команду?

  • Гравці, на яких ми розраховуємо, майже всі в Луцьку і починають тренуватися. Все літо тривають різні змагання та турніри, тож хлопці підтримували форму та тренувалися. В нас лишилося не так багато часу до початку зборів. До цього моменту хлопці мають бути готовими, щоб почати відновлювати свої кондиції. Тому зараз в нас активна фаза підготовки до зборів. Деякі гравці дуже активно провели літо. Для прикладу, Данило Марків, який грав за збірну U-21 з баскетболу 3х3. Інші хлопці також підтримували свою форму.

Ніби ще достатньо часу до старту Суперліги, але вже є розуміння того, якими будуть суперники, чимало команд анонсують свої склади, є кулуарна інформація. Видається, що цьогорічна Суперліга точно буде конкурентнішою.

  • Звичайно, є багато процесів, якісь публічні, інші – кулуарно, однак ми все детально аналізуємо та відстежуємо. Дійсно, клуби активно працюють над підсиленням. Всі, можливо, навіть раніше, ніж зазвичай, почали комплектацію складів. Цьогорічна Суперліга однозначно буде сильнішою, клуби будуть більш конкурентними. Тож чемпіонат, без сумніву, зробить крок вперед.

Хотілося б трішки детальніше поговорити про тренувальний збір. Розкажіть про це.

  • Першого вересня стартує наша підготовка, збираються гравці, підписані і ті, які мають шанс грати в нашій команді. Спочатку ми планували проводити збір за межами Луцька, однак враховуючи всі моменти, ми вирішили тренуватися в місті. В нас дуже хороша база для цього, наявність майданчиків та всіх необхідних умов. Тому традиційно ми зробили збори в Луцьку. Маю надію, що в нас буде достатньо часу для проведення зборів і ми зможемо підійти до старту сезону в хорошій формі.

Деякі клуби анонсували трай-аути. Чи буде щось схоже в «Старого Луцька-Університету»?

  • Традиційно, ми хочемо зберегти кістяк команди, який складається з місцевих хлопців і деяких гравців з минулого року. Однозначно, буде і підсилання. Чи буде трай-аут? Можливо, один-два молодих гравці ми запросимо на перегляд.

Цей проміжок літа для вас традиційно є періодом для баскетболу 3х3. Розкажіть детальніше про те, де і коли гратимуть ваші підопічні?

  • В цьому році у мене збірні U-18 та U-21. Збірна U-21 вже закінчила свої виступи, там був представлений гравець нашого клубу. Зауважу, це був його дебют в системі збірних і я вважаю, що Данило Марків виступив вдало і отримав цінний досвід на міжнародному рівні. В серпні триватиме підготовка збірної U-18. Вони будуть готуватися до чемпіонату світу, який відбуватиметься наприкінці серпня – початку вересня. Після цього я вже повертаюся на збори до «Старого Луцька» і будемо готуватися до сезону в Суперлізі.

Данило Марків – приклад для молодих хлопців з Луцька, які були протягом літа в тренувальному кемпі, активно тренувалися?  

  • Дійсно, хто знає Данила Марківа, той в курсі того як багато він тренується. Я казав хлопцям, що наполегливі тренування завжди приносять плоди. Данило працює над собою постійно. Не тільки влітку. До цієї людини щодо тренувань немає жодних претензій. Тож я радий, що він отримав свій шанс і скористався ним.

Розмовляв Андрій Мошкун

Фото Юрія Євтушка

 

 

Рекомендовано

Догори