«Полюбляю баскетбол 3х3 і завжди готовий зіграти за своїх хлопців», – Олександр Прозапас

«Полюбляю баскетбол 3х3 і завжди готовий зіграти за своїх хлопців», – Олександр Прозапас

 

Баскетбольне літо 2022-го року суттєво підкоригувала війна. Втім наш улюблений вид спорту не просто живий, а й набирає обертів: збірна готується до вирішальних матчів відбору до ЧС та Євробаскету, клуби активно комплектують свої склади, а в баскетболі 3х3 зіграно вже низку турів Літнього Кубка.

Переможцями рівненського етапу змагань стала команда «Промбудсфера», в складі якої успішно дебютував молодий гравець БК «Старий Луцьк-Університет» Олександр Прозапас. Саме про це і ще дещо «баскетбольно-цікавеньке» наша розмова.

Саша, напевно, до 24 лютого ти, як і всі ми, дещо не так планував літо. Та все ж війна змінила життя всіх українців. Мусимо на це зважати. Як зараз проводиш час? Розкажи про свої літні будні.

  • Так, дійсно з початком війни всі плани перекреслились. Хотілося літом десь відпочити і, насамперед, дограти нормально чемпіонат. Зараз знаходжуся вдома – у рідному місті Костополі: допомагаю по господарству, шукаю якийсь підробіток і, звичайно, стараюсь підтримувати форму.

Згадую як дехто з баскетболістів зізнавався, що дуже довго не міг взяти м’яч до рук. Думки були не про баскетбол – всіх хвилювала доля України. Як щодо тебе? Як давно почав тренуватися?

  • Починаючи з 24 лютого і, мабуть, два тижні з початку цього всього жахіття взагалі не думав про баскетбол. Погано спав, переживав. Напевно, так як і кожен українець. Потім потихеньку звик і намагався сам себе заспокоїти, старався бути корисним у якихось волонтерських роботах, допомагав чим міг. Згодом стало тепліше і почав виходити на майданчик, відволікався кидаючи м’яч в кільце. Зрештою, десь в середині квітня був доступ до залу, то вже перейшов у приміщення і якісь елементарні вправи робив там.

Нещодавно ти успішно дебютував за «Промбудсферу» на Кубку України у Рівному, де наша команда стала переможцем. Запрошення стало для тебе несподіванкою?

  • Я б не сказав, що запрошення було несподіванкою. Діма Швагринський зателефонував і запропонував зіграти на турнірі. Я залюбки погодився, приїхав, зустрівся з хлопцями і доволі непогано зіграли. Полюбляю баскетбол 3х3 і завжди готовий зіграти за своїх хлопців, намагаюсь не відставати в фізичних чи ігрових кондиціях.

Як справився з хвилюванням, адже відповідальність була великою? Особливо, у фіналі, коли грали проти місцевої команди, зустрічі із якою завжди дуже принципові.

  • Не скажу, що хвилювався, адже це гра. В неї потрібно грати і отримувати задоволення, менше забивати собі голову сторонніми думками і працювати на результат. Фінальна гра справді була захоплююча, обидві команди не хотіли поступатися, але за рахунок бажання і хорошого захисту ми перемогли. Головне, що глядачам сподобалася ця грала.

Наскільки для розвитку баскетболу 3х3 та прогресу молодих гравців важливо те, що у Луцьку, незважаючи на всі обставини,  активно організовують турніри з баскетболу 3х3?

  • Звісно, це дуже важливо і правильно. Інколи маю змогу приїхати в Луцьк на турніри і бачу як молодь росте, розвивається. Дітям треба прогресувати і наші тренери роблять все для цього.

Нещодавно Президент ФБУ анонсував проведення нового сезону Чемпіонату України. Які очікування від національної першості?

  • Якщо чесно, навіть не знаю. Звичайно, баскетбол потрібен, але треба думати і про безпеку людей. Це в наш час, в період війни, найважливіше. Дуже хочеться, щоб до осені все налагодилось, ми перемогли і люди повернулися до свого звичного життя. З нетерпінням чекаю повернення на майданчик всіх гравців, своїх друзів, одноклубників, щоб всі ми насолоджувалися улюбленою грою. А поки – Слава ЗСУ!

Розмовляв Андрій Мошкун

 (прес-секретар БК «Старий Луцьк-Університет»)

Рекомендовано

Догори
Підтримати