«Отримали задоволення від гри», – Дмитро Швагринський про участь у чемпіонаті України з баскетболу 3х3

«Отримали задоволення від гри», – Дмитро Швагринський про участь у чемпіонаті України з баскетболу 3х3

Володимир Коцько, Дмитро Швагринський, Максим Дейна та Володимир Шевчук у складі «Промбудсфери» посіли високе 6 місце за підсумками 1-го етапу чемпіонату України з баскетболу 3х3. Пресслужба БК «Старий Луцьк-Університет» поспілкувалася з досвідченими Дмитром Швагринським про участь команди у турнірі.

 

Пандемія відправила спортсменів у вимушене міжсезоння, під час якого не було умов для повноцінної підтримки форми та тренувань. Як гралося після карантину? Вистачало фізичних кондицій?

 

  • В перших матчах фізичних кондицій вистачало. Ще не було такої спеки. Згодом – вжебула втома, та й суперники серйозніші. В кваліфікації було легше, а вже в основній сітці було дуже непросто.

 

Власне, про суперників. Оціни рівень команд на цьому турнірі. По прізвищах гравців, видається, що грати було непросто.

  • Так, були команди з Одеси, Дніпра, Києва, грали збірники, досвідчені гравці. Рівень баскетболу 3х3 стає сильнішим щороку. Зараз аматорів на такому рівні мало. Заявляються переважно всі ті, хто активно грає та тренується у цьому різновиді баскетболу.

 

Як щодо організації турніру в умовах пандемії? Були якісь особливі вимоги від організаторів?

  • Так, по мірі можливості дотримувалися дистанції, нам видавали маски та рукавички. Зрозуміло, що ми в них не грали, але організатори врахували вимоги часу. На вході вимірювали температуру і пропускили лише учасників по пропусках

 

Наскільки допомогло в підготовці до турніру та самих матчах те, що в нашому місті вже провели 2 турніри з баскетболу 3х3? Це сприяло ігровому тонусу та фізичній підготовці?

  • Звісно, плюс для нас те, що ми провели декілька турнірів. Очевидно, що важко порівнювати рівень команд на місцевому та всеукраїнському турнірах. Все одно дуже добре, що організовуються такі заходи у Луцьку. Це великий позитив.

 

Якщо зважати на антропометрію, то у «Промбудсфери» було відразу три бігмени. Наскільки незвично було грати такою варіацією четвірки? Не було проблем «на ногах», виникали труднощі із початком атак?

  • Я б не сказав, що були великі проблеми. Можливо у захисті ми дозволяли суперникам більше атакувати з-за дуги. Під щитом у нас м’яч забрати було дуже непросто. Ми в цьому турнірі зробили акцент на щільний захист. В нападі робили акцент на трьохсекундну зону, адже в нас була перевага під кільцем. Одесити, до речі, теж мали габаритну четвірку, але вони дійшли до півфіналу, а ми до четвертьфіналу. Тому можна і так грати. Команди часто грають такими варіаціями.

 

Півфінал був дуже близько. Було відчуття, що можна зачепитися за перемогу у чвертьфіналі? Була образа та розчарування після гри?

  • Ми отримали задоволення від гри, адже дуже засумували за баскетболом високого рівня. Не знаю, що було б далі, якби ми пройшли у півфінал. Якщо рахувати кваліфікацію – це була у нас сьома гра. Ми і так її провели на адреналіні та морально-вольових якостях. У вирішальний момент нам не пощастило, а суперники попали багато дальніх спроб.

 

Спілкувався Андрій МОШКУН

Рекомендовано

Догори