«Наша мета – поборотися за найвищі місця», – Володимир Журжій

«Наша мета – поборотися за найвищі місця», – Володимир Журжій

Незабаром відбудеться подія, на яку декілька місяців очікувала баскетбольна спільнота: в Україні стартує Вища ліга. Четвертий рік поспіль у чемпіонаті цього ґатунку виступатиме і наша команда БК «Старий Луцьк-Університет». Минулого року волиняни зупинилися за крок від медалей. Цього року лучани налаштовані покращити цей результат.

Про плани та очікування від нового сезону, комплектацію та суперників розмовляємо з головним тренером Володимиром Журжієм. Інтерв’ю записуємо, коли його підопічні покращують «фізуху» на стадіоні ВНУ  імені Завацького. Розмова вийшла напрочуд щирою, лаконічною та конструктивною.  

Збірна України U-17 з баскетболу 3х3 під Вашим керівництвом стала другою на ЧЄ. З яким настроєм повернулися до роботи в клубі?

  • Я дуже задоволений своїми гравцями і результатом. Це третій чемпіонат Європи, коли я очолюю збірні з баскетболу 3х3. В нас були різні місця, але чогось не вистачало до медалі. Нарешті нам вдалося завоювати нагороди. З хорошим настроєм повертаюся до Луцька. Тут є свій пласт роботи. Хлопці проходять збори і ми вже повністю переключилися, входимо у сезон Вищої ліги.

Друге і відразу завершальне питання про баскетбол 3х3. Наше місто – серед лідерів у цьому виді спорту. Є показова ситуація з командою «Промбудсфера», яка стала першою на чемпіонаті України. Окрім цього, декілька років поспіль проводяться локальні, місцеві турніри серед дорослих і молоді. Хочеться запитати саме про молоде покоління. Чи бачите Ви, як тренер юнацьких збірних з баскетболу 3х3 перспективну молодь у Луцьку, яка за умови прогресу може претендувати на потрапляння у збірну?

  • У нас були збірники з баскетболу 3х3 з Луцька. Знаю, що ви розумієте про кого я. Але якщо ми говоримо про майбутнє, то це залежить лише від дітей, від молоді. Потрібно відповідати рівню національної збірної. Зі всієї країни в збірну потрапляють лише чотири гравці і це мають бути найкращі. Тут не повинна бути географічна складова: з якого регіону гравець. Якщо говорити глобально, то класичний баскетбол 5х5 і баскетбол 3х3 повинні бути окремо, тобто, гравці повинні від’єднуватися і займатися виключно одним видом. Всі молоді гравці, які були під моїм керівництвом, приходили з класичного баскетболу: суто 3х3 не займався ніхто. Той, хто з молодих гравців визначиться з дитинства і почне займатися суто одним з цих видів спорту, матиме більше шансів на успіх. Зокрема, і на потрапляння в збірні. Мені здається, що це лише питання часу. Баскетбол 3х3 – дуже цікавий та перспективний вид спорту. Зауважу, Україна – єдина країна, яка на Чемпіонаті Європи у півфіналі була представлена і серед хлопців, і серед дівчат. Це дуже серйозний рівень.

Фактично, відразу після ЧЄ Ви потрапили на товариський матч нашої команди проти БК «Рівне». Перед цим хлопці провели три гри у рамках турніру пам’яті Олексія Веремійчика. Вже незабаром розпочнуться матчі Вищої ліги. Як оцінюєте готовність команди перед стартом чемпіонату на фоні останнього контрольного поєдинку?

  • Поєдинки з нашими географічними сусідами з Рівного завжди дуже напружені, навіть якщо це товариські ігри. Тому цей матч був на рівні чемпіонату. БК «Рівне» має стабільний склад, добивається хороших результатів. Ми задоволені, що вони запропонували нам зіграти поєдинок. Він був потрібен для обох команд. В нас появилися нові гравці. Їм потрібно звикнути до ролей на майданчику, команді потрібно награти ігрові взаємодії. Якістю гри не можна бути повністю задоволеним, адже це початок сезону. Тим не менш, команда непогано виглядала фізично. Були тактичні недопрацювання, втім цією грою я в більшій мірі задоволений.

Декілька слів було сказано про нових гравці. В контексті цього хочеться поговорити про кадровий склад команди, комплектацію. З підписанням Зайця та Коровякова формування ростеру завершено, чи все ж варто очікувати нових гравців зараз або під час сезону?

  • Думаю, що на початку сезону комплектація завершена. Варто згадати ще Миколу Полюляка, який мав виступати за нашу команду, але в останній момент він прийняв інше рішення. Ми вирішили розпочинати чемпіонат тими гравцями, які є. Дуже хотілося б, як мінімум ще одного гравця. Побачимо як буде під час чемпіонату. Якщо буде потрібне підсилення, то будемо намагатися це зробити.

Я так розумію, що, ймовірно, йдеться про бігмена.

  • В нас дуже кваліфіковані високі гравці. Я впевнений у них. Однак у нас буде довгий і виснажливий чемпіонат. Якщо буде потрібне підсилення – будемо працювати над цим.

Ще одна важлива тема для розмови – команда першої ліги. Декілька молодих гравців будуть заявлені у Вищу та Першу лігу водночас. Це більше позитив для цих хлопців, адже є можливість додаткової ігрової практики, чи все ж не дуже хороша новина для основної команди, бо молоді гравці отримають додаткове навантаження?

  • Я оцінюю це як позитивний момент. Ми дуже давно хотіли створити таку команду. В принципі, ця команда існувала і в минулому сезоні, але не брала участь у першій лізі. Гравці, які не отримують достатньо практики, зможуть більше грати. Багато баскетболістів отримають нові ролі на майданчику. Перша ліга дуже конкурентна, там грають якісні гравці. Тож наявність другої команди – дуже важлива складова, яка дає можливість залучати молодих гравців, давати їм шанс потрапляти в основну команду.

Команди Вищої ліги, зазвичай, грають у своєрідні «кадрові» піжмурки, до останнього не анонсуючи свої склади. Тим не менш, серед баскетбольної спільноти новини розповсюджуються швидко, тож переконаний, що Ви добре розумієте кадровий потенціал наших суперників. З огляду на це, як оцінюєте цьогорічний рівень Вищої ліги?

  • Впевнений, що рівень лише зростає. Український баскетбол серйозно розвивається. Цьогоріч буде дуже цікава Суперліга. Нарешті у ній зіграють 12 команд і буде дуже серйозне змагання за плей-офф. У Вищій лізі не буде сюрпризом поява легіонерів. Для прикладу, команда Хмельницького, яка вже анонсувала легіонерів, будує нову арену і збирається у Суперлігу.  З’являють команди, які дуже конкурентні на рівні Вишої ліги, і їх кількість з кожним роком тільки зростає. Я вважаю, що у цьому сезоні конкуренція буде ще сильнішою, ніж в минулому.

На передматчевій прес-конференції Ви та президент клубу Олексій Мельник анонсували амбітні цілі.  Зараз є більше інформації по суперниках, їх комплектації. Чи реально буде цьогоріч покращити результат минулого року?

  • Тільки сезон і матчі покажуть наскільки ми конкурентні у цій лізі. Однак те, що було сказано на передсезонній прес-конференції, можу тільки повторити: команда в цьому складі зібрана для того, щоб вирішувати найвищі завдання у Вищій лізі. Якщо потрібне буду підсилення – будемо це робити. Наша мета – поборотися за найвищі місця.

 

Розмовляв Андрій Мошкун

Фото: Микола Лесик

Рекомендовано

Догори