«Хлопці отримали хороший урок», – Петро Глушко про участь команди ВНУ у Молодіжній лізі

«Хлопці отримали хороший урок», – Петро Глушко про участь команди ВНУ у Молодіжній лізі

Тренер команди Волинського національного університету імені Лесі Українки Петро Глушко підсумував участь баскетболістів у першому етапі Молодіжної ліги. Матчі відбулися 23-25 березня у Івано-Франківську. У складі команди ВНУ зіграли гравці БК «Старий Луцьк-Університет».

 

Як давно існує такий вид змагання, як Молодіжна ліга з баскетболу?

  • Молодіжна ліга триває другий рік. В такому форматі команди грають вперше. Зараз є 16 команд, які розбили на 2 групи. В кожній групі є по дві підгрупи. Така от система. Частина з наших суперників має в своїх складах гравців команд Вищої ліги. Особливо відзначу «Говерлу». Там всі гравці грають у Вищій лізі. Не вистачало лише Кошовця. Відбувся перший етап. Це такий собі підсумок нашої підготовки з молодими гравцями, які тренуються на базі студентської команди.

Розкажіть про підготовку команди. Як набирали ігрові та функціональні кондиції.

  • Шість хлопці тренуються з командою Вищої ліги БК «Старий Луцьк-Університет». Найкраще готовий до змагань такого рівня Олександр Прозапас. Він отримує достатньо часу у матчах основної команди. Всі інші хлопці отримували практику у контрольних іграх, яких ми провели сім. Ми не мали можливість перевірити гравці в офіційних матчах. Лише товариські поєдинки, п’ять з яких ми зіграли в Луцьку і ще два провели в Рівному. Можливо, нам не вистачило ігрової практики. Зокрема, досвіду в офіційних іграх.

Як позначилося на гру команди те, що у «ростері», фактично, немає гравців, які можуть вважатися класичними бігменами?

  • Дійсно, зіграла роль і не повна укомплектованість команди. В нас справді мало гравців, які можуть грати на позиції центрових та нападаючих. Наша команда залежить від дальніх кидків. Вони у нас, на жаль, не пішли. В команди Рівного чотири гравці можуть грати на позиції центрових, це баскетболісти ростом під 210 см, а в «Говерли» є Лесик такого ж росту. У нас таких гравців не було.

Команда не змогла здобути перемог  у звітних поєдинках, але ж є можливість реабілітуватися.

  • На жаль, маємо програші і невтішні результати, але загалом хлопці отримали хороший урок. Ці поразки нас будуть мотивувати. Будемо готуватися до домашнього туру Молодіжної ліги, в якому проведемо чотири матчі. Ми зіграємо з командами зі Луцька, Хмельницького, Львова і Києва. Думаю, що в цих поєдинках нам буде легше. Тільки команда Львова має гравців з Вищої ліги. Три інших команди приблизно нашого рівня.

Чи встигли проаналізувати, чому все ж не вдалося здобути позитивний результат у цих поєдинках?

  • Болісною дуже була поразка у матчі проти команди із Закарпаття. Ми не зіграли достатньо агресивно і дали можливість супернику підібрати так звані «нічийні» м’ячі. Можливо, це через важку першу гру з Рівнем. Вона нас психологічно надломила. Це єдине чим я можу пояснити те, чому ми зіграли так другий матч. До поєдинків з «Говерлою» у нас втомилися лідери. Ми дали можливість зіграти хлопцям, які менше грали до того. Загалом, всі гравці отримали хороший досвід, ради якого ми заявилися у Молодіжну лігу і мали мотивацію у тренувальному процесі.

Як щодо співпраці з Університетом, честь якого, власне, і представляла команда?

  • Ми вдячні Університету за розуміння. Ця молодіжна команда має існувати і розвиватися. Це майбутнє не лише ВНУ імені Лесі Українки, а й луцького баскетболу. Без університету цього не буде. Заклад вищої освіти має бути осередком баскетболу. Молодіжна ліга – саме те, що потрібно Університету і баскетбольному клубу, щоб мати можливість поповнювати основну команду молодими гравцями.

 

 

 

Рекомендовано

Догори
Підтримати