Едуард Федчук – про «Гетто-баскет», «Промбудсферу» та новий сезон «Старого Луцька»

Едуард Федчук – про «Гетто-баскет», «Промбудсферу» та новий сезон «Старого Луцька»

Цьогорічне баскетбольне літо дуже насичене: низка баскетбольних «івентів» не дають засумувати вболівальникам. Серед цього різноманіття змагань яскраво виділяється Чемпіонат України з баскетболу 3х3, де провідні гравці цього виду спорту не просто «рубаються» за хороші командні та індивідуальні нагороди, а й дарують справжнє шоу глядачам.

Команда БК «Старий Луцьк-Університет» з баскетболу 3х3 «Промбудсфера» – традиційно серед найсильніших у лізі. За 3 тури волиняни двічі зупинялися за крок від «золота» і в подальшому налаштовані лише покращувати результати. Про матчі 3х3, розвиток баскетболу у Луцьку та новий сезон Вищої ліги спілкуємося з капітаном БК «Старий Луцьк- Університет» Едуардом Федчуком.

 

Минулий сезон був дуже насиченим. Левова частина гравців «Старого Луцька-Університету» провела понад 40 матчів. Від багатьох доводилося чути, що після сезону хотілося просто відпочити від баскетболу, від м’яча. В тебе і ще в декількох гравців після завершення сезону у Вищій лізі розпочалися матчі з баскетболу 3х3. Чи не хотілося більше відпочити влітку, десь трішки пропустити літні матчі?

  • Звісно, хотілося відпочити від сезону. Однак ми розпочали грати не відразу. Пройшло близько місяця. Ще більше сидіти без діла – теж не добре. Переконаний, що велика пауза точно не піде на користь. Потрібно було повертатися до баскетболу, за яким вже встиг засумувати. Тим більше, що баскетбол 3х3 дуже сильно відрізняється від класичного баскетболу. Цей вид спорту дуже цікавий. Тому, думаю, що ці матчі і турніри йдуть нам тільки на користь.

Чи виникали у тебе сумніви щодо доцільності участі у Чемпіонаті України з баскетболу 3х3? Не секрет, що це достатньо травматичний вид спорту: судді дозволяють багато боротьби, такий собі «фул-контакт», і є великий ризик отримати травму і, як наслідок, навіть пропустити низку нового сезону.

  • Так, я думаю, що дійсно багато гравців пропускають матчі 3х3 через ймовірність отримати травму. Тим більше, коли ти отримаєш травму перед початком сезону твій шанс підписати контракт з командою рівняється нулю. Кожен вибирає свій шлях. Я переконаний, що травму можна отримати будь-де, не тільки на баскетбольному майданчику. Є хороший приклад гравця з NBA Деніса Шрьодера, натуралізованого баскетболіста, який грав за збірну Німеччини з баскетболу 3х3. Він прийшов на майданчик до простих хлопців і з ними почав грати. Говорив, що на майданчику він такий же, як і вони. Тому – це вибір кожного: грати чи ні. Але сидіти вдома і нічого не робити – не для мене.

Після першого сезону Суперліги 3х3 всі говорили про високий рівень змагань та хорошу конкуренцію. Учасниками тих ігор була і «Промбудсфера» і ти, як її гравець, зокрема. Порівняй рівень цього турніру та цьогорічного Чемпіонату України з баскетболу 3х3, в рамках якого вже відбулося 3 тури.

  • Цього року дуже серйозний рівень команд. З кожним туром додаються нові учасники, росте конкуренція. Чим далі – тим цікавіше. Спека не тільки на вулиці, а й на майданчику під час ігор. Порівнювати важко. Думаю, що рівень змагань був і є дуже високим. Є з ким змагатися. Ми двічі були близькі до першого місця. Вірю, що ми ще своє візьмемо.

Напевно, кожен спортсмен та команда прагнуть, аби в них був свій стиль. Про «Старий Луцьк» та «Промбудсферу» говорять, що це команди з бійцівськими якостями і своїм фірмовим бойовим стилем. На мій погляд саме цей стиль дозволив в багатьох поєдинках здобувати вольові перемоги. Для прикладу, матч проти команди Red Star, де вдалося «перекусити» суперника і вирвати потрібний результат. Як ти охарактеризуєш стиль нашої команди?

  • Кожен має право на свою думку. Я думаю, що ми граємо так, як в нас виходить найкраще. Це дає результат. Не варто видумувати щось нове, якщо такий стиль дозволяє досягнути нам успіху. Є моменти, з якими потрібно розібратися і ми над цим працюємо. Звісно, не дуже хочеться, щоб казали, що ми граємо у «Гетто-баскет». Це не образливо, але все ж не дуже хороші порівняння.  Нам треба прогресувати, розвиватися і грати у своєму стилі.

В Луцьку є хороша традиція організації турнірів з баскетболу 3х3. Вже декілька років поспіль влітку організовуються такі змагання. Як оціниш рівень розвитку цього виду спорту у місті? Чи є вже хлопці, які готові скласти конкуренцію гравцям «Промбудсфери»?

  • Не буду лукавити: поки що дуже серйозної конкуренції для нас немає, але є чимало цікавих гравців, які прогресують. Сподіваюся, що вони будуть продовжувати це робити і найдуться ще сильніші хлопці за нас. Щиро хочу, щоб вони склали нам гідну конкуренцію. Щодо розвитку баскетболу – цілком погоджуюся з тобою. Будують нові майданчики, все більше людей цікавиться цим видом спорту. Це дуже приємно.

Наостанок, звісно хочеться запитати про БК «Старий Луцьк-Університет». Вся велика баскетбольна родина в очікуванні старту нового сезону. Які останні новини з розташування клубу?

  • Дійсно, влітку ми всі очікуємо на новини і конкретику щодо нового сезону. Тим не менш, це не так швидко може бути. Думаю, що більше новин буде в серпні. Переконаний, що все повинно бути добре. Сподіваюся, що інвестори, спонсори, бізнес, влада і всі інші небайдужі люди допоможуть нам у новому сезоні. Думаю, що ми віддячимо на майданчику всім за підтримку.

Спілкувався Андрій МОШКУН

Фото: ФБУ

 

Рекомендовано

Догори
Підтримати