«Старий Луцьк» став переможцем турніру пам’яті Олексія Веремійчика

4-го жовтня відбулися вирішальні матчі турніру пам’яті Олексія Веремійчика. За результатами ігор переможцями стала команда БК «Старий Луцьк-Університет».

Матчем за «бронзу» стало протистояння команди «Старий Луцьк-Університет 1» та БК «Новомосковськ». Місцеві баскетболісти краще розпочали гру і захопили лідерство. Однак гості вирівняли ситуацію на майданчику і вийшли вперед. Особливо сильною у виконанні команди Андрія Кобця була третя чверть, яку Новомосковськ виграв з рахунком 26-15.

Перед останньою десятихвилинкою Луцьк «горів» 9 очок. Господарі зуміли скоротити різницю у рахунку, практично, до мінімуму, однак все ж поступилися з рахунком 81-84. Фантастичний показник результативності продемонстрував Олександр Шашков, в доробку якого 42 очка.

Справжня драма розгорілася у вирішальному поєдинку, в якому «Старий Луцьк-Університет 2» зустрівся з БК «Рівне». Вболівальники звикли до того, що навіть в товариських матчах цих суперників на майданчику гаряче. Не винятком був і сьогоднішній поєдинок. Відзначимо, що перед цією грою відбулися деякі кадрові зміни у ростері лучан: декілька гравців, що грали за «Старий Луцьк 1» за домовленістю сторін взяли участь у матчі. Однак низка основних гравців все ж не змогли допомогти команді, адже були заявлені за «Старий Луцьк-Університет 1»

Старт матчу видався малорезультативним, однак багатим на боротьбу та фоли. «Як риба у воді» в силовій боротьбі себе почував новачок «Старого Луцька» Сергій Юрченко. Досвідчений бігмен переважав у трьохсекундній зоні Беллу та Шепелєва, змушував фолити, збирав підбирання та набирав очки. Незважаючи на скромніший кадровий ресурс, лучани не програвали у швидкості. Перша чверть завершилася за рахунку 15-13.

В другій десятихвилинці суперники «розкочегарилися» і видали дуже результативний баскетбол. Михайло Переверзій активно застосовував ротацію, рівняни влучили декілька дальніх спроб, однак господарі не відставали. На велику перерву команди пішли за рахунку 39-35.

«Старий Луцьк» лідирував і в третій чверті, однак головного болю тренерам добавилося: Прозапас отримав ушкодження, а Глушко – перебрав фолів. Навіть в такій ситуації господарі виглядали дуже сильно. Передусім – у захисті. Відзначимо, що протягом цієї десятихвилинки гості набрали лише 11 очок.

В останній чверті на глядачів чекав видовищний і результативний баскетбол. Хочеться відзначити яскраві дії Юрія Крамара: його сольні проходи зривали овації трибун. Чудово проявив себе і Володимир Коцько, який також зумів набрати дуже важливі очки для нашої команди. У підсумку, 76-69 на користь лучан. Найрезультативнішим гравцем матчу став Сергій Юрченко (27 очок та 15 підбирань).

Згодом відбулася офіційна церемонія нагородження переможців та закриття турніру. Кубок, медалі та індивідуальні нагороди вручали дружина Олексія Веремійчика – Анна та маленька Аліса Веремійчик.  Отож, кубок за перше місце отримала команда «Старий-Луцьк-Університет», другими стали баскетболісти з Рівного, а третіми – з Новомосковська.

Кращим захисником турніру визнали Юрія Крамара (БК «Старий Луцьк-Університет»), кращим форвардом – Євгена Коров’якова (БК «Рівне»), а найкращим центровим – Сергій Юрченко (БК «Старий Луцьк-Університет). MVP визнали ще одного місцевого гравця Володимира Коцька. Спеціальну нагороду «Супер-MVP» отримала Аліса Веремійчик.

До присутніх звернулися заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Володимир Захожий, головний тренер БК «Старий Луцьк-Унііверситет» Володимир Журжій. Організатори подякували баскетболістам та заявили, що турнір пам’яті Олексія Веремійчика відбудеться і наступного року.

Текст: Андрій Мошкун